info o roletach rzymskich jest bardzo ważne

Co warto wiedzieć o roletach rzymskich?

Rolety rzymskie są doskonałą alternatywą dla klasycznych zasłon. Doskonale komponują się z wieloma różnymi aranżacjami wnętrz. Nic więc dziwnego, że stają się coraz popularniejsze. Nie tylko chronią przed słońcem, ale i świetnie się prezentują. Nie są także byt trudne w montażu.

Roleta rzymska – gdzie się sprawdzi?

Rolety rzymskie można zamontować w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Jedynym wyjątkiem od reguły jest łazienka. Duża wilgotność niestety niezbyt dobrze wpływa na materiał rolety rzymskiej. W kuchni rolety typu rzymskiego nadają się do wnętrz nowoczesnych, rustykalnych i tych utrzymanych w stylistyce retro. Rolety białe lub szare doskonale komponują się z aranżacjami w modnym stylu skandynawskim. Z kolei do wnętrz urządzonych w stylu vintage pasują rolety we wzory kwiatowe, które były modne w latach 50. i 60. ubiegłego wieku. Wybór rolet na rynku jest ogromny. Najtańsze są rolety polskie, ale w sklepach nie brak również tych zagranicznych. Wszystkie są jednak raczej proste w montażu. Można je zainstalować samodzielnie, bez pomocy fachowców.

Rolety rzymskie i ich rodzaje

Przede wszystkim rolety rzymskie dzieli się na rolety z fiszbinami i bez fiszbin. W czasie wyboru kluczowa jest wielkość okna. W małych oknach dobrze prezentują się rolety bez fiszbin, bo są po prostu zgrabniejsze i mniejsze. Z kolei w przypadku okien szerokich o większych gabarytach lepiej postawić na rolety z fiszbinami. Przy czym fiszbiny te mogą znajdować się zarówno z przodu, jak i z tyłu rolet. Rolety bez fiszbin nie posiadają poprzecznych poziomych pasów. W ich przypadku materiał składa się gęsto i tworzy bardzo delikatną formę. Dlatego cała aranżacja prezentuje się urokliwie i romantycznie. Takie rolety stosuje się przede wszystkim w małych oknach. Do ich produkcji wykorzystywane są materiały miękkie. Do małych okien nadają się rolety rzymskie wykonane tkanin przezroczystych i tych nieprzezroczystych. Te drugie są idealne wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zawieszenia tradycyjnych zasłon i firanek.

Dodaj komentarz