Karnisze idealnie dopasowane

Przy urządzaniu wnętrza własnego domu należy zwracać uwagę na każdy, nawet najmniejszy szczegół, zwłaszcza jeśli chce się osiągnąć spójny, harmonijny efekt. Odpowiednia aranżacja okien jest bardzo ważna, choć nie każdy przywiązuje do niej odpowiednią wagę. Warto wiedzieć, że każdy detal, taki jak rodzaj wybranych karniszy, firan czy zasłon, decyduje o ostatecznym efekcie.

Jakie karnisze wybrać do domu?

Najpopularniejszymi rodzajami karniszy są karnisze drewniane i metalowe. Te pierwsze są tradycyjnym rozwiązaniem, dostępnym w każdym sklepie. Doskonale sprawdzą się we wnętrzach o nieco bardziej tradycyjnym charakterze. Karnisze wykonane z drewna są z reguły dość proste, mogą być jednak zakończone efektownymi końcówkami, rzeźbionymi w wymyślne kształty.

Karnisze metalowe to rozwiązanie bardziej nowoczesne, wpasowujące się w charakter minimalistycznych, oszczędnych w stylu wnętrz. Są bardzo efektowne i występują w wielu wariantach kolorystycznych.

Dopasowanie karniszy do okna

Niezależnie od tego, czy wybiera się karnisze drewniane czy metalowe, bardzo ważne jest dopasowanie ich wymiarów do okna. Uznaje się, że idealnie dopasowany karnisz może wystawać dwadzieścia centymetrów z każdej strony ramy okiennej. Kupując karnisz i mając wątpliwości co do jego długości, lepiej zdecydować się na dłuższy model, który można przyciąć według uznania na własną rękę. W przypadku kupna zbyt krótkiego karnisza, pozostaje jedynie jego wymiana.

Warto pamiętać o tym, że grubość karnisza musi być dostosowana do tego, co będzie na nim zawieszone. Najcieńsze drążki zwyczajnie mogę nie udźwignąć ciężaru ciężkich zasłon i kotar.

Dodaj komentarz