Odpowiednia aranżacja okien w domu

W procesie urządzania wnętrz ważny jest każdy szczegół, który może zadecydować o charakterze pomieszczenia. Dlatego warto wziąć pod uwagę każdy detal i zadbać o to, by wszystkie elementy wystroju zgrały się ze sobą, tworząc spójną, stonowaną całość. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o aranżację okien. Począwszy od karniszy, poprzez to, co na nich zawiśnie, aż po to, co zostanie postawione na parapecie – wszytko to decyduje o końcowym efekcie.

Karnisze do salonu i do kuchni

Wybierając karnisze do domu, warto wziąć pod uwagę zamierzony efekt. W zależności od tego, czy wnętrze ma być urządzone w stylu współczesnym, czy nieco bardziej tradycyjnym, można wybrać karnisze wykonane z metalu lub drewna.

Karnisze drewniane charakteryzują się prostotą i niską ceną. Pasują do wnętrz o trochę staromodnym stylu. Ich zaletą jest prostota, chociaż można ją przełamać, dobierając do nich fantazyjnie rzeźbione zakończenia.

Karnisze metalowe nadają się z powodzeniem i do salonu, i do kuchni. To rozwiązanie pasujące do bardziej współczesnych, surowych w wystroju wnętrz. Wato jednak wziąć je pod uwagę, bo karnisze metalowe potrafią być bardzo efektownie formowane w okazałe kształty. Tego rodzaju karnisze również występują w wielu kolorach, do tego można wybrać również opcję matową lub błyszczącą.

Odpowiedni rozmiar karniszy

Jeśli chodzi o średnicę, należy ją dobrać biorąc pod uwagę to, co będzie na karniszach wisieć. Do salonu, gdzie zazwyczaj wiesza się cięższe firany lub zasłony, dobrze jest wybrać karnisz o większej średnicy.W kuchni zaś świetnie sprawdzi się cieńszy karnisz, bo w tym pomieszczeniu zazwyczaj stosuje się jedynie cienkie firany.

Dodaj komentarz