wewnętrzne rolety zaciemniające

Rolety zaciemniające – doskonała alternatywa dla zasłon

Coraz bardziej popularne rolety zaciemniające są świetną alternatywą dla klasycznych zasłon z materiału. Sporo argumentów przemawia na ich korzyść. Przede wszystkim dobrze harmonizują z nowoczesnymi wnętrzami, są łatwe z utrzymaniu czystości, a także nie gromadzą kurzu, co ma niebagatelne znaczenie dla zdrowia domowników.

Rolety zaciemniające wewnętrzne

Montowane na ramach okiennych, idealnie dopasowane, odbijające światło, rolety chronią przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Tego typu rolety posiadają aluminiową powłokę, która zapobiega zarówno niepożądanemu nagrzewaniu się pomieszczenia, jak i stratom ciepła przy ujemnych temperaturach na zewnątrz.

Do wykonania zaciemniających rolet wykorzystywane są zarówno tkaniny, jak i tworzywa sztuczne o różnych wzorach i kolorach. Zwijanie rolet do kasety lub na zewnętrzną rolkę odbywa się w bardzo łatwy i płynny sposób manualnie lub za pomocą silniczka elektrycznego.

Zewnętrzne rolety odbijające światło

Te urządzenia działają na podobnej zasadzie jak montowane wewnątrz, z tym, że dotyczą zewnętrznej strony okien. Mogą być wykonane z aluminium lub innych bardziej trwałych i odpornych na działanie czynników atmosferycznych materiałów. Dają one doskonałą ochronę przed słońcem, hałasem, a także w zdecydowany sposób ograniczają utratę ciepła przez okna.

Zewnętrzne rolety zaciemniające wygodniej obsługiwać za pomocą mechanizmu elektrycznego, szczególnie kiedy znajdują się w trudniej dostępnych miejscach, jak dachy.

W miarę rozwoju coraz nowszych technologii, można zastąpić tradycyjne zabezpieczenia okienne lepszymi rozwiązaniami. Rolety odbijające światło i ograniczające operację słoneczną są doskonałą alternatywą. Te nowoczesne urządzenia nastawione maksymalnie na eliminację niekorzystnych i niepożądanych czynników zewnętrznych znajdują wielu zwolenników.

Dodaj komentarz